Натискаючи на кнопку, я надаю згоду на обробку моїх персональних даних та підтверджую, що ознайомлений(-на) з Політикою обробки персональних даних та належним чином повідомлений(-на) про володільця персональних даних, склад та зміст зібраних персональних даних, мої права, мету збору персональних даних та осіб, яким ці дані передаються.Обов’язкова реєстрація юридичних осіб України в системі Електронний суд

PrintMailRate-it

21 липня 2023 року набув чинності Закон України № 3200-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» (далі – «Закон № 3200»).


Закон № 3200 зобов’язує всіх юридичних осіб незалежно від форми власності зареєструватись в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (ЄСІТС) шляхом створення електронного кабінету. Електронний кабінет дозволяє подавати до суду та обмінюватися документами (процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між самими учасниками судового процесу.

Обов’язок щодо реєстрації електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі згідно Закону № 3200 виникає поетапно в залежності від виду судочинства. Так, з 18 жовтня 2023 року виникає обов’язок щодо реєстрації електронних кабінетів в рамках господарського судочинства, а з 21 лютого 2024 року – в рамках цивільного та адміністративного судочинства.

Для створення електронного кабінету юридичній особі необхідно авторизуватися з використанням електронного підпису керівника юридичної особи на веб-сторінціґ https://cabinet.court.gov.ua та заповнити анкетні дані в діалоговому вікні. Після авторизації керівника необхідно перейти в профіль юридичної особи, перевірити контактні дані, заповнити адресу електронної пошти, яка буде використовуватись для комунікації через електронний кабінет. В якості поштової адреси ми рекомендуємо вказати загальну електронну пошту підприємства, за її наявності, або створити спеціальну корпоративну електронну пошту для використання в системі Електронного суду.

Закон № 3200 не передбачає накладення на юридичних осіб штрафних санкцій за відсутність реєстрації електронного кабінету в системі Електронного суду. Однак відсутність такого електронного кабінету у юридичної особи унеможливить участь юридичної особи у судових процесах (як нових, так і поточних) в судах України, оскільки відсутність електронного кабінету буде підставою для відмови судом у прийнятті процесуальних документів та відмови у порушенні провадження у справі.

Контактна особа

Contact Person Picture

Юрій Ніколайчук, LL.M.

Адвокат, Податковий консультант

Асоційований партнер

+380 44 586 2303

Надіслати запит

Deutschland Weltweit Search Menu